INVESTERINGSEJENDOM I KOLDING
BANEGÅRDSPLADSEN 2, 6000 KOLDING
1.838 m2 stor, flot og markant erhvervsejendom opført i røde sten med tagbelægning af tegl – centralt beliggende i Kolding C. med parkeringsplads og torv lige udenfor ejendommen.
Fuldt udlejet – fordelt på fire lejemål – med årlig lejeindtægt på kr. 887.000,00
Lejemål A:
Indgangsparti direkte fra gaden fører til lejemålet: Stueplan og kælder, indrettet til kommunalt aktivitets/motionscenter/fysioterapeut, kontorer, møderum, kantine, omklædning, toiletter, baderum, linned/vaskerum.
Lejemål B:
1. tv: Stor hall og trappe fører op til lejemålet, som er indrettet med diverse kontorer, åbent kontor/møderum, køkken og toiletter.
Lejemål C:
1. th: Stor hall og trappe fører op til lejemålet, som er indrettet med stor, åben mødesal, mindre kontorer, køkken og toiletter.
Lejemål D:
2. sal: Stor hall og trappe fører op til lejemålet, som er indrettet med flere cellekontorer, undervisningslokaler, møderum, opholdsrum, køkken/kantine, toiletter og arkiv.
| Areal | 1.838 m2 |
|---|---|
| Lejeindtægt | kr. 887.000 |
| Pris | kr. 15.000.000 |
| Sagsnummer: | K11715 |
| Info & salg |
salg@panorama.dk +45 96 321 321 |
- Luksus sommerhus eller 2 mindre sommerhuse
- Mindre erhvervsejendom
-
Prisniveau max. 7.000.000


